Ana sayfa Gündem Erdoğan ve Yaptıkları -1

Erdoğan ve Yaptıkları -1

206
2
PAYLAŞ

Kendi düşüncelerim ve yorumlarım. Erdoğan ve Türkiye iç siyaseti ve dış siyaseti politikaları.

Basın gazete ve dergiler Ecevit zamanında hiç susmaz hükümeti eleştirirlerdi. Yani propaganda yaparlardı. Şimdi kuzu gibi hepsi uyuyorlar buna da basın özgürlüğü diyorlar. Biliyor musunuz? Biliyorsunuz bu önümüzdeki seçimleri de Erdoğan kazanacak bu kadar körüz işte ülke gerçekten iyi kalkınıyor memleketin satmadık yerimi kaldı. Atatürk ‘ün kurdurduğu çoğu yer özelleştirme adı altında satıldı. Çoğu da yabancı ortaklı Türk firmalarına. Benim yorumum Sayın Erdoğan Şeyh Hazretleri kimliği görünümlü israil ajanına gidiyor. Amerika ‘da değil İsrail Ajanı. Amerika destekçisi nede olsa.

Atatürk ne yaptı Erdoğan ne yapıyor. Atatürk bir komutan bir lider halkın desteğini arkasına alarak T.C kurdu. Erdoğan ne yapıyor. Halkın desteğini oylarını T.C yıkmaya çalışıyor. Nasıl mı? Şu şekilde ülkeyi borç batağına girdiriyor. Buna da yatırım diyor ülke kalkınması diyor. Atatürk ‘un kurduğu bir çok yeri özellestirdi. Yabancıların elinde.İşsizliği hallettim diyor ben neden işsizim. 2 üniversite bitirdim burada blog yazıyorum. Bitirdiğim okullar Makina Ressamlığı 2 yıllık. Ziraat mühendisliği 4 yıllık. Benim annem babam memur. Gemi alamıyoruz. Amerika ‘da gel sana iş vereyim de demiyor. 13 tane şirketin Ceo ‘luğunu yapacak kapasitede yok bende! 26 yaşında başbakan maaşı ile neler yapılabiliyormuş gemi alınabiliyormuş bunu da öğrendik. Fulbolcular o kadar trilyonluk anlaşmalar yapıyorlar gemi alabiliyorlar mı acaba? Başbakan kaç yılda gemi aldı. Atatürk ‘ün tüm mal varlığı devlete bırakıldı. Erdoğan örtülü ödenek ile mi alıyor bu gemileri felam bilinmez adı üstünde örtülü. Eh derler ya; zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış.

Erdoğan ve sülalesi : Eski saltanatlık dönemine dönelim oğlu damadı ve geri kalan sülalesi yurdun 4 bir yanını eline geçirmekle meşgul. Altın pırlanta en basit örnekleri. Vurun çiftçiye tarlasını ekiyor biçiyor vergisini veriyor. Mücevher satın alabilecek kapasitede olan insanlar vergi ödemiyor. KDV yok. Ne rahat değilmi benim memleketimin insanını ezin. Elinden malını mülkünü alın kendinize geçirin ekonomik kalkınma adı altında yapın bunu da. Saltanatlık tam bir fiyasko. Roller belli;

Erdoğan : Padişah

Sadrazam : Unakıtan

Sayın Gül ‘ü saymıyorum bile. Belki de o yönetiyordur bu oyunu bilinmez. Belki herşeyin arkasında o vardır. Büyükler susar ya her zaman kendilerini belli etmezler hep bir piyonları vardır. Erdoğan gibi bir piyon. Belki Erdoğan kullanılıyordur. Ama refah içinde kullanılıyor. Ne güzel kullanılma ama değil mi!

Kerkük ‘deki Türkleri yanlız bıraktı. Kıbrıs ‘ı yanlız bıraktı. Azerbaycan ‘ı yanlız bıraktı. Kendi kardeşlerimizi yanlız bıraktı.Bunun arkasında ne var? Bu konunun arkasından demokratik açılum geliyor nerdeyse biz Türkleri kendi topraklarında yanlız bırakacak. Ayrımcılık yapacak. Bir ara Türk ‘üm deme diyorlardı nedeni de şu idi. Ayrımcılık oluyor ifadesi bundan dolayi Türkiyeliyim ifadesini getirtenler kimler? Türklükten bu kadar mı korkar insan. Bir laz ben Laz ‘ım der ama Türkiye ‘yi öle bir savunurki. Irk başka toprak başkadır. Bir çatı altında hep birlikte toplandık. Türkiye ‘dir buranın adı, dedelerimizin bize yadigarı.

Demokratik açılıma değineceğim: Demokratik açılım paketinde Türkiye ‘nin resmi dili Türkçe ve Kürdçe diye bir ifade var. Amerika ve avrupa çok istiyor bunu. Almanya !da Türk çok hadi hep birlikte Almanya ‘nın resmini dilini Almanca ve Türkçe olmasını isteyelim yada avrupanın içerisinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerde aynı özveriyi Sayın Erdoğan ‘a istek yapalım oradaki ülkelerin Türk yoğunluğu fazla olan ülkelerin resmi dillerine karışalım Türkçe konmasını isteyelim buna da demokratik açılım diyelim. Nasıl güzel fikir değil mi? Bize verecekleri cevabı hiç merak etmiyorum.

Diğer bir konu da Kürt dostlarımız ile ilgili şimdi demokratik açılım diyorsunuz bunu savunuyorsunuz. Demokratik açılım için ne yapıyorsunuz. Kendinizi açabiliyor musunuz? Bizim açılmamızı istiyorsunuz bize. Ben Türk ‘üm bir kızı sevdim Türk olduğum için vermiyorlar. Nedeni aşiret ve kürt kızı olduğu için. Benim ailem kabul ediyor. Ama onların ailesi beni kabul etmiyor. Başbakan Erdoğan buna el atıversin. Demokratik açılım ya. Hep birlikte açalım onları önce kendileri bir açılsın sonra bize laf diyecek seviyeye gelsinler en basit örnek bu.  Geri kalan meseleleri yazmiyorum bile.

Neden santrallerimiz çalışmıyor. Nedeni basit öyle bir anlaşma varki Doğalgaz üzerine her yıl belirli bir miktar alınmak zorunda ve ülkemiz de bu doğal gazı depolayacak yer olmadığından Ege bölgesinde bile doğal gaz var. Aslında jeotermalın memleketi olan bir yer ege bölgesi ve doğal gaz ile ısınıyoruz. Nedeni kendi ülkemizde kendi içişlerimize karışamıyoruz bunca Türk Mühendisi var okumuş adam var para desen yok mu Sabancı Koç Doğan Holding Zorlu daha sayamadığım niceleri. Yaparsa yabancılar mı iyi yapar. Bor madenleri aynı hüsranı taşıyor. İsrail tonu 500 Dolardan bizden Bor alıyor. Şuan 1 dağ kadar BOR ‘u stoklamış durumda ucuz ucuz alıyor.Bu ülkeyi kim yönetiyor bir anlasam. Ekonomik kalkınma diyorlar buna nasıl oluyorsa.

Bu yazı devam edecek bu yazıyı okuyan insan olacağını sanmıyorum ama gene de yazdım. Kendi düşüncelerim.

Sonuç olarak 1977 istanbul doğumluyum ve 2 okul bitirdim ve işsizim. 29 yaşında okul bitirdim. 30 yaşında askerden geldim. En azından bazıları gibi kaçmadım kasıklarımı bahane ederek.

Makina Ressamı 1995

Ziraat Mühendisi 2006

2 YORUMLAR

  1. Aziz Nesin demiş ya türkiyenın %90 ı aptal die… Bir bildiği varmıl elbetteki söylemiş bunu. Evet abi bu yazının üzerine bişey eklenemez. Koyun gibi güdülmeye alışkın insanlar. Birde gecen gun cevremde canlı canlı şahit olduğum bir olay. Namıdeğer Padişah ile ilgili. Son günlerde et fiyatları cok cıkmıs ve bir kac vatandasın ağzında şu cümle ‘helal olsun adama et fiyatlarını nasıl düşürmeye çalışıyor’. Padişah kadar zengin OLAMAYAN insanların peşinde bu adam. Ama süper oynuyor. Sadece işsiz olan sen değilsin berkay abi. Babam muameleci benim 5-6 yıl önceki durumumuzdan eser yok. Elde olanlar da gidiyor.