Ana sayfa Gündem BDP'nin çadırlarına operasyon

BDP'nin çadırlarına operasyon

366
1
PAYLAŞ

İzmir’de Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyelerinin ‘sivil itaatsizlik’ adı altında başlatılan eylemi kapsamında Agora Parkı’na kurduğu ‘Demokratik Çözüm Çadırı’na polis gece operasyonu düzenledi.

Çadır sökülerek kaldırıldı. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

OPERASYONDAN KARELER

İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve diğer şube ekiplerinin desteğiyle, saat 01.30 sıralarında, 27 Mart tarihinde kurulan çadırın bulunduğu bölgeye operasyon düzenledi. Geniş güvenlik önlemi alan polis, çadırın bulunduğu bölgeye giden İkiçeşmelik Caddesi ile Agora’daki ara sokakları trafiğe kapattı.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından operasyon başlatıldı. TOMA araçları ve çok sayıda polisin katılımıyla yapılan çadır operasyonunda polise karşı küçük çaplı mukavemet yaşandığı öğrenildi. İçindeki malzemeleri boşaltılan çadır, sökülerek kaldırıldı. 30’dan fazla kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Çadır ve çevresinde yapılan aramalarda molotof kokteyli ve molotof kokteyli yapımında kullanılan malzemelerin de ele geçirildiği iddia edildi.

MERSİN’DE ”DEMOKRATİK ÇÖZÜM” ÇADIRINA OPERASYON
Mersin’de, BDP’liler tarafından ”Demokratik Çözüm” adı altında kurulan çadıra operasyonu düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Güneş Mahallesi’nde ”sivil itaatsizlik” eylemi kapsamında Güneş Mahallesi’nde kurulan çadıra, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Terörle Mücadele ve Asayiş şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin katılımı ile zırhlı araçlar desteğinde operasyon düzenlendi.

Çadırın kurulduğu bölgede yapılan izinsiz gösteri ve olaylar nedeniyle gerçekleştirilen operasyon kapsamında, çadırın çevresinde ve yakınındaki bir bahçede yapılan aramada, çok sayıda molotofkokteyli ve havai fişek ile bunları atmak için kurulu düzenek ele geçirildi. Bunların bazılarının bahçedeki portakal ağaçlarına gizlendiği görüldü.

Ayrıca molotofkokteyli yapımında kullanılan çok sayıda boş şişe, huni ve bezden yapılmış fitil ile araçların geçişine engel olmak için tahta üzerine çivi çakılarak yapılmış bir kapan da bulundu.
Olay yerinde geniş çaplı araştırma yapan polis, operasyon kapsamında 15 kişiyi gözaltına aldı.

1 YORUM

 1. Demokratik Çözüm Aramak Yerine Kendinizi Çözün

  Halen yasallıktan demokratik çözümden bahsediyorlar demokratik çözüm el bombasi ve molotof kokteyl ile mi oluyor.
  Serbest birakmakmiş peh. Pislikler geldiniz yere gidin mafettiniz Türkiye ‘yi. Sizin demokrasiniz bu mu? Zaten o kadar korkak bir toplumsunuz ki her olay da çocuklari, kadınları bacilari kullaniyorsunuz. Mertlik olsa sivillere saldirmak yerine askerin karşısında savasirsiniz anca karakol basarsnız ya da bankalara dukkanlara yerli halka zarar verirsiniz pislik Pkk.

  Er geç bir tane adam gibi başbakan gelecek ve sizi temizleyecek 30 yildir ben göremedim ole bir başbakan Abd ‘nin eteği altinda gezinmeyen bir başbakan göremiyorum şu Türkiye ‘de. Secim olacak ama hepsi kötünün iyisi. Kemal yada tayyip ya da bahceli farketmez hepsi ayni. Baykal ‘dan dersimizi alamadık mı? Erdoganın başbakan olmasını sağlayan kişi Baykal. Yolunu açan o. Hep Abd oyunları bunlar. Devlet ‘de ABD, muhalefette ABD. Çürüğün yanında yaş vekillerimiz de yanmaya devam edecek. Bu konularla bunların ne alakası var. Göstermelik iş yapiyorsunuz. Kayda değer birşey yapan yok. Apo yaşadıkça ben sizlerin hiç birine inanmıyorum. Ancak gölge de kalırsınız.

  Pkk ya lanet olsun. Onların uşaklarına da lanet olsun. Onlardan birşey bekleyen mahluklara da lanet olsun.

  Hayde eyvallah…