Ana sayfa Sosyal Medya Tweet Sorunu Çözüldü ve beklenen yeni özellik geldi. Artık daha kolay!

Tweet Sorunu Çözüldü ve beklenen yeni özellik geldi. Artık daha kolay!

Yakın zamanda 140 karakter kuralını değiştirerek 280 karaktere çıkaran Twitter şimdi de Tweet dizileri özelliğinin yayına alınacağını duyurdu. Uzun süredir test aşamasında olan Tweet dizileri özelliği 'flood' oluşturmayı kolaylaştıracak.

2
0
PAYLAŞ

Yakın zamanda 140 karakter kuralını değiştirerek 280 karaktere çıkaran Twitter şimdi de Tweet dizileri özelliğinin yayına alınacağını duyurdu. Uzun süredir test aşamasında olan Tweet dizileri özelliği ‘flood’ oluşturmayı kolaylaştıracak. 

 
İşte Tweet dizileri özelliği hakkında bilinmesi gerekenler…

Twitter, Tweet dizileri özelliği ile yeni bir adım daha atıyor. Bu yeni özellikle bir dizi oluşturmak için artık “Tweetle” kısmına eklenen “artı” tuşuna basmanız yeterli olacak.

Böylece karakter sınırına bağlı kalmadan düşüncelerinizi kolayca ifade edebilecek aynı zamanda tweet dizilerinizi yayına alabileceksiniz.

Ayrıca bir tweetinize dilediğiniz zaman “yeni bir tweet ekleyin” butonu ile yeni eklemeler yapabileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra tweet dizinizi daha farkedilir hale getirmek için sosyal ağ, “Diziyi göster” etiketi de ekledi.

Twitter tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“TWEETLERİ PEŞ PEŞE GÖNDERMEYE GEREK KALMAYACAK”

“Birkaç yıl önce, insanların yaratıcı bir şekilde daha fazla bilgi paylaşmak veya uzun bir hikaye anlatmak için tweetleri birbirine bağladığını fark ettik. Biz bu yaklaşımı düşünce dizilerini sergilemek ve bir düzene bağlı ama bireysel elementleri sergilemek için yaratıcı bir yol olarak görüyoruz.”

 
“BİR TWETTE DAHA ÇOK BİLGİ VERİLEBİLECEK”

“Her gün yüzlerce, binlerce “dizi” tweetleniyor! Bu şekilde tweet atmak oldukça verimli ve popüler olmasına rağmen, bazıları için üretmesi ve okuması ve bir tweet dizisindeki bütün tweetleri takip etmek oldukça karmaşık. İşte tam da bu yüzden tweet dizileri atmayı, dizileri bulmayı, böylece kendinizi ifade etmeyi ve güncel kalmayı kolaylaştırdığımızı paylaşmaktan dolayı son derece heyecanlıyız!”

“ARTI TUŞUYLA TWEET DİZİSİ OLUŞTURULABİLECEK”
“Bir dizi oluşturmanızı “Tweetle” kısmına “artı” tuşu ekleyerek kolaylaştırdık, böylelikle düşüncelerinizi bağlayabilir ve tweet dizilerinizi aynı anda yayınlayabilirsiniz. Yayınlanmış tweetinize istediğiniz zaman “yeni bir tweet ekleyin” butonu ile yeni eklemeler yapabilirsiniz. Buna ek olarak tweet dizinizi fark ettirmeniz de kolaylaştı -“Diziyi göster” etiketi de ekledik.”
“TEK TWEETTE KULLANILAN KARAKTER SAYISI ARTTIRILDI”

“Birkaç hafta önce, düşüncelerinizi bir tweete sığdırmanızı kolaylaştırmak adına karakter sayımızı artırdık. Ancak insanların daha uzun bir hikaye ya da düşünceyi devamlı sergilemek istediklerini ya da bir etkinlik ya da konuyla ilgili devamlı yorumda bulunmak istediklerini biliyoruz. İşte tweet dizileri güncellemesi tam da bunun için! “

“ÇOK YAKINDA HİZMETİNİZDE”
“Yıllardır tweet dizilerini bunun gibi yaratıcı şekillerde kullandınız – tweetlerinizin yol ve nedenlerinin tek sınırı artık hayal gücünüz.Bu güncellemeyi gelecek haftalarda iOS, Android ve Twitter.com’da sizlere sunacağız. Ancak öncesinde uygulamanızı güncellediğinizden emin olun. Tweet dizileri Twitter camiasının yaratıcılığı onayladığını gösterir. Haydi, bize düşündüklerinizi tweetleyin!”