Ana sayfa Teknoloji Whatsapp’da beklenen özellik geldi

Whatsapp’da beklenen özellik geldi

233
0
PAYLAŞ

Whatsapp’ta internet bağlantınız kesilse dahi artık mesaj göndermeye devam edebileceksiniz. Önceden internet yokken ‘gönder’ butonuna kullanıcılar tıklayamıyordu ama bu durum şuan değişti ve artık internet yokken mesajlar atılabilecek ve internet gelir gelmez ilgili kullanıcıya düşecek.

Normalde 10’dan fazla fotoğrafı karşı tarafa gönderebilmek mümkün değilken, Whatsapp yeni güncellemesi ile bu sayıyı 30’a çıkarmış durumda. Bu da kullanıcıları önemli bir sorun olan kotadan kurtarmış oluyor!

Önceleri iPhone’lara sunulan GIF arama ve gönderme özelliği artık Android telefonlara da geldi. Artık bu cihazlarda da hareketli görüntüleri kolayca arayıp arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz! Ancak gelen bir yenilik daha var ki bu herkesin işine fazlasıyla yarayacak!

Whatsapp kullananlara bir de kötü bir haberimiz var.

Whatsapp geçen haftadan itibaren zamanında çok satan; ancak artık esamesi okunmayan telefonlara olan desteğini çekiyor. Yani bu durumda bazı telefonlardan desteğin çekilmesi anlamına geliyor. Whatsapp da artık bu cihazlarda çalışmayacak yani Whatsapp ile yollarını ayırıyorlar. Peki, Whatsapp ile çalışmayacak telefonlar hangileri.

Whatsapp’tan mahrum kalacak?

Artık WhatsApp, iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak.
BlackBerry ve Nokia için ise farklı politikalar izlenecek. Android 2.2 sürümü ve aşağısı, başta iPhone 3GS olmak üzere iOS 6 ve aşağısı ve Windows Phone 7 ile çalışan akıllı telefonlar WhatsApp erişimine kapatılacak.