Ana sayfa Program Google Chrome Tampermonkey Script

Google Chrome Tampermonkey Script

503
0
PAYLAŞ

Google Chrome Tampermonkey Script (Resimli anlatım)

Merhaba arkadaşlar bu sefer sizlere greasemonkey tarzı bir eklenti tanıtacağım. Mozilla Firefox için Greasemonkey bulunmaktadır. Google Chrome için ise Tamper Script bulunmaktadır. Özellikleri ve yaptığı işler aynıdır. Chrome şu aralar yükselişte. Gün geçtikçe daha da iyiye gidiyor diğer browser (internet gezgini) göre daha revaçta. Travian oynayanlar için resimli anlatımı da bulunmaktadır.

Tampermonkey script için öncelikle google chrome indirmemiz gerekmektedir. Google Chrome‘u orjinal sitesinden indirmek için tıklayınız.

Google Chrome indirdikten sonra eklentimizi yükleyelim. Tampermonkey Script’i indirmek için tıklayınız. Tabiki bu işlemi Google Chrome üzerinden yapmalıyız ki eklentimiz Chrome’a eklensin ve işlevini yerine getirebilsin.

Tampermonkey Scripti orjinal sitesinden yükledikten sonra geri kalan işlemler Greasemonkey ile aynıdır. Hiç bilmiyorsanız. Burayı bir okuyunuz.

Tampermonkey Script Ekran Görüntüleri

Tamper Monkeyi Kurup yükledikten sonra. Vereceğim adresten bir çok şekilde yararlanabilirsiniz.

Bu scripti kurduk ama henüz işlemlerimiz bitmedi. Betikler yükleyeceğiz her ne için kullanmak istiyorsak öncelikle şu makaleyi bir okuyunuz. Betik nedir makalede yazmaktadır.

Userscript.org adresine girip betiklerimizi daha doğrusu ne tür betik yükleyeceğinizi biliyorsanız bu adrese girip aradığınız betiği Google Chrome vasatıası ile indirmeniz gerekmektedir.

Travian 4 T4 serverı için userscript tampermoney script kullanımı anlatımı hemde resimli anlatım hiç bir yerde yok.

Travian4 Tampermonkey anlatımı resimli. Travian Oyununa kayıt olmak için tıklayınız.

Travian4’ten örnek vermek gerekirse. Yeni travian4 oyunu T4 için userscript.org adresine girip “travian4” diye arama yapıyoruz.

Aşağıda görüldügü gibi userscript.org adresinde bir liste çıkıyor o listeden istediğimizi seçiyoruz.

Karşımıza çıkan listeden neyi indirmek istiyorsanız o linki seçtikten sonra sağ üst köşede “install” ibaresi çıkmaktadır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

Ona basıp kur deyince betiğimiz kurulmuş oluyor.

Tabiki chrome desteklemeli indireceğiniz betiğin özelliklerinde yazar.